Strona główna Aktualności Ale to już było

Ale to już było

Koncert Teresy Werner

Więcej… 8 kwietnia 2018 r. z pewnością pozostanie miłym wspomnieniem dla ok. tysiąca słuchaczy koncertu Teresy Werner - w twardogórskiej hali sportowo-widowiskowej GOSiR. Burmistrz Zbigniew Potyrała, witając przybyłych podkreślił, iż jest to kolejny koncert, uświetniający gminne obchody 725-lecia nadania praw miejskich Twardogórze. Prezentując bohaterkę tego wieczoru, zwrócił uwagę, że artystka ma w Twardogórze rzeszę wiernych fanów, którzy oczekiwali jej występu.
Więcej…
 

Krajowe Mistrzostwa IDO Twardogóra 2018

Więcej…W dniach 17-18 marca 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej GOSiR w Twardogórze odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO (International Dance Organization) HipHop, Electric Boogie, Break Dance, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy IDO i Mistrzostw Świata IDO. To kolejna wielka impreza zorganizowana we współpracy z Gminą Twardogóra przez Polską Federację Tańca, Polski Związek Tańca Freestyle i władze IDO. Swoim patronatem imprezę objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała.
Zmieniony ( Środa, 04 Kwiecień 2018 10:05 ) Więcej…
 

Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent

Więcej…W dniu 04.03.2018 r. na scenie twardogórskiej hali sportowo-widowiskowej wystąpił Zenon Martyniuk z Zespołem Akcent. Popularność twórcy przeboju „Przez twe oczy zielone” sprawiła, iż wszystkie miejsca tego sporego przecież audytorium, zostały wypełnione przez publiczność.
Więcej…
 

XXVI Finał WOŚP

Więcej… 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 14.01.2018 r. został skorelowany w Twardogórze z Memoriałem Ireneusza Maciasia. Nie poprzestano na zbiórce prowadzonej przez wolontariuszy. W hali GOSiR-u przygotowano dmuchane miasteczko, zabawy z ciastoliną, malowanie twarzy, skręcanie balonów, harcerskie gry i zabawy oraz malowanie wielkiego baneru. Była czynna kawiarenka. Wystąpił Big Band Politechniki Wrocławskiej. Na scenie gościli tancerze ze Szkoły Tańca Jast, zumbowiczki, zespół The Gentlemen, Marta Kołodziejczyk. Gwiazdą wieczoru była wokalistka Alicja Janosz.
Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć.
źródło: olesnica24com

Zmieniony ( Poniedziałek, 29 Styczeń 2018 14:50 )
 

Noworoczny Koncert Symfoniczny

Więcej…Niezwykle spektakularnym muzycznym akcentem zainaugurowane zostały obchody 725-lecia Twardogóry. 7 stycznia 2018 r., w hali sportowo - widowiskowej GOSiR-u w Twardogórze odbył się Noworoczny Koncert Symfoniczny "Między słowami a muzyką", w wykonaniu orkiestry symfonicznej NFM Filharmonii Wrocławskiej. Z orkiestrą wystąpiły dwie wielkie artystki operowe: jedna z najbardziej uznanych mezzosopranistek naszych czasów, Małgorzata Walewska oraz specjalizująca się w partiach operowych okresu włoskiego belcanta, sopranistka Joanna Woś.
Zmieniony ( Wtorek, 09 Styczeń 2018 15:28 ) Więcej…
 

Twardogórski Jarmark Bożonarodzeniowy

Więcej…17 grudnia 2017 r.odbyła się na twardogórskim Rynku druga edycja twardogórskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W ofercie około 30 wystawców przeważały oczywiście artykuły, związane ze świętami Bożego Narodzenia: dekoracje świąteczne, świece, stroiki, ozdoby choinkowe, bombki (również malowane ręcznie), opakowania do prezentów, kartki świąteczne, drzewka choinkowe, światełka choinkowe i oświetlenie dekoracyjne, ale także bożonarodzeniowe wiktuały, jak karp (żywy), świąteczne wypieki na czele z piernikami i makowcami oraz miody.
Więcej…
 

XXIV Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle, Mistrzostwa Świata IDO Caribbean Show

Więcej…W dniach 17-19 listopada 2017 r. w Twardogórze odbyły się XXIV Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle, Mistrzostwa Świata IDO Caribbean Show, Turniej Polskiego Związku Tańca Freestyle oraz Turniej International Dance Organization. Setki tancerzy rywalizowało w hali sportowo - widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniewa Potyrały oraz honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.
źródło: www.twardogora.pl
Zmieniony ( Czwartek, 23 Listopad 2017 12:14 )
 

Recital Roberta Janowskiego

Więcej…Artystycznym akcentem obchodów Święta Niepodległości w dniu 11.11.2017 r. był recital Roberta Janowskiego z zespołem, na który – do hali sportowo - widowiskowej GOSiR w Twardogórze - mieszkańców naszej gminy zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała. Koncert poprzedzony został zainicjowanym przez burmistrza wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Burmistrz Zbigniew Potyrała witając audytorium, wyraził swą radość, że twardogórzanie tak licznie przybyli, by wspólnie świętować, by radować się odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:14 ) Więcej…
 

Rodzinny festyn rekreacyjny "Taaaka Ryba"

Więcej…W niedzielę 24 września 2017 r. - po raz piąty na błoniach zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu - odbył się gminny Festyn Rodzinny "Taaaka Ryba". Współorganizatorzy, tj. milickie Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", twardogórski Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze, przygotowali sporo atrakcji, akcentujących związek tej imprezy z Dniami Karpia 2017.Tegoroczne Dni Karpia to 62 wydarzenia o różnym charakterze: wydarzenia plenerowe, aktywne, edukacyjne, zawody wędkarskie, kolacje rybne, towarzyszące, więcej informacji znajdą na www.dnikarpia.barycz.pl lub w informatorach, które były do pobrania na stoisku.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:13 ) Więcej…
 

XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny

Więcej…17 września 2017 r. odbył się XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze. Jak co roku tradycyjnie przed biegiem głównym rywalizowali ci młodsi i nieco starsi mieszkańcy Twardogóry. W biegu głównym, kobiety musiały zmierzyć się w z 6 kilometrowym dystansem natomiast mężczyźni pobiegli na 10 kilometrów. W kategorii open mężczyzn zwyciężył pochodzący z Etiopii Menegestu Zelalem. Wśród kobiet najszybsza była Oksana Okseniuk z Ukrainy. W Biegu Twardogórzan wygrali: Krzysztof Górecki i Jolanta Lenda.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:12 ) Więcej…
 
Strona 1 z 17
banner_bip

banner facebook

banner_lodowisko
banner_noclegi
banner_zgrupowania
zajęcia stałe
regulaminy i karty zgłoszeń
sport szkolny
szlaki turystyczne
mapa gminy
twardogora.pl